Võta ühendust!

Nõustamine ja tööalased probleemid:
tööpäeviti kell 8-17 tel:5264697

Ööpäevaringne vastuvõtt majutusüksusesse ja esmane kriisinõustamine:
24H tel:53969834

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Vägistamine

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDF
Kõik, mis toimub me elus sunni peale või vägisi, jätab tugeva jälje meie mälusse. Eriti raske on toime tulla sellise tundega, mis puudutab sinu intiimelu.
See lehekülg on mõeldud Sinule, kes Sa oled kogenud vägistamist. Tahame aidata Sul leida teid oma raskest tundest vabanemiseks, sest Sina ei ole selles kuriteos süüdi. On levinud arvamus, et vägistamises on naine ise põhjust andnud, kandes liiga lühikest seelikut, flirtides või tarvitades alkoholi. Vaatamata neile faktidele ei ole ühelgi mehel õigust naise seisundit ära kasutada, mees peab andma endale aru, et ta vastutab iga suhte eest. Kui naine ütleb „ei", siis tuleb sellega arvestada. Mehed võtavad aga naise keeldumist mõnikord vastupidi, sest see pidavat olema naistele omane. Sinu keha kuulub SULLE JA AINULT SULLE. Mitte kellelgi – ei vanemal, sugulasel ega sõbral, keda usaldad – ei tohiks kunagi selle üle võimu olla. Selline õigus on vaid Sinul endal!

Vägistamine on kohutav kuritegu, millel on rängad tagajärjed. See võib ohvri seksuaalelu jäädavalt kahjustada, põhjustada ärevust ja depressiooni ning hävitada inimese enesehinnangu. Need tagajärjed võivad jääda ohvrit kummitama kogu tema ülejäänud elu vältel. Vägistamine võib sinus tekitada üksilduse ja väärtusetuse tunnet ning hirmu. Häbi ja hirmu pärast ei registreerita paljusid vägistamise juhtumeid kunagi, eriti kui tegemist on pereliikmetega.

Vägistamine on inimese tahte vastaselt temaga suguühendusse astumine vägivallaga või ära kasutades tema seisundit, milles ta ei olnud võimeline vastupanu osutama või toimunust aru saama (Kars § 141 lg 1).

Vägistamine on rünnak inimese ühe põhilise inimõiguse - seksuaalne enesemääramisõiguse vastu.
Vägistamist on alati hinnatud üheks kõige raskemaks isiksusevastaseks kuriteoks ja seepärast on karistatud ja karistatakse ka tulevikus vägistamise eest rangelt.