Võta ühendust!

Nõustamine ja tööalased probleemid:
tööpäeviti kell 8-17 tel:5264697

Ööpäevaringne vastuvõtt majutusüksusesse ja esmane kriisinõustamine:
24H tel:53969834

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Sagedasemad reaktsioonid

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDF

Seksuaalse rünnaku poolt põhjustatud emotsionaalne trauma võib olla raske ja kauakestev. Kuigi iga inimene on unikaalne, on mõned tunded ja reaktsioonid, mida enamus seksuaalse rünnaku ohvrid tunnevad, erinevad.

Vahetult peale vägistamist või muud seksuaalset ahistamist võib naine arusaadavalt olla hirmul, et toimunud füüsiline kogemus võib olla rikkunud kogu tema elu. Need tunded võivad olla:

  • Kartus: ohver hakkab kartma inimesi, kaasa arvatud neid keda ta tunneb ning ta hakkab vältima kohti, kus ta varem käis.
  • Hirm, et teised saavad vägistamisest teada.
  • Häbi ja süütunne : kuigi ohver ei ole süüdi, tunneb ta häbi ja võib isegi ennast vägistamise põhjustamises süüdistada. Ta võib mõelda, et trauma käigus ei käitunud õigesti, et on halvem kui teised, pidev küsimine ”Miks mina?”
  • Uneprobleemid koos uinumisraskuste, öösel ärkamiste ja õudusunenägudega.
  • Alandatuse tunne või depressioon, mis võib väljenduda halvustava suhtumisena teistesse inimestesse.
  • Füüsilised sümptomid nagu pinges lihased, värisemine või tõmblemine, kõhulahtisus või – kinnisus, iiveldus, peavalud, higistamine, väsimus

Inimeste jaoks on tavaline, et ta üleelamised (mõtted, ettekujutused, tunded) jätkuvad mitme traumale järgneva päeva või isegi nädala jooksul. Need reaktsioonid on tavalised ja märgiks, et keha hakkab vabanema raskest sressist. Iga situatsioon, nagu nähes ahistajat või andes tunnistusi kohtus võib intensiivistada neid reaktsioone või põhjustada nende kordumist perioodil, kui enesetunne juba on paranemas.