Võta ühendust!

Nõustamine ja tööalased probleemid:
tööpäeviti kell 8-17 tel:5264697

Ööpäevaringne vastuvõtt majutusüksusesse ja esmane kriisinõustamine:
24H tel:53969834

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Mis on Istanbuli konventsioon ja mis muutub meie igapäevaelus paremaks, kui sellega ühineme?

Tähelepanu: avaneb uues aknas. PDF

Naistevastase vägivalla tõkestamiseks on loodud Istanbuli konventsioon (Euroopa Nõukogu naistevastase ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise konventsioon).

Euroopa Nõukogu võttis konventsiooni vastu 2011. aasta mais. 2013. aasta novembri alguseks on sellega ühinenud 32 riiki, sealhulgas näiteks Albaania, Ukraina, Türgi ja Leedu. Mitteühinejate ridadesse on peale Eesti ja Läti jäänud veel näiteks sellised riigid nagu Venemaa, Taga-Kaukaasia riigid ja Bulgaaria.

Juhul, kui Eesti liitub Istanbuli konventsiooniga, võtab riik endale kohustuse tagada vajalikud muudatused seadusandluses ja kõik tugiteenused naistevastase ja perevägivalla ohvritele, sh perevägivalda pealtnäinud lastele.

Riik võtab kohutuse kaitsta naisi ja lapsi perevägivalla eest ja lähtub seisukohast, et peres toimuv vägivald ei ole pere siseasi, vaid kogu ühiskonna probleem, millega riik täie tõsidusega tegeleb.

Konventsiooni eesmärk on kaitsta naisi nii perevägivalla kui väljaspool perekonda toimuva vägivalla, näiteks seksuaalse ahistamise eest töökohal.

Dokumendis käsitletakse nii vägivalla ennetamist, ohvrite abistamist kui vägivallatsejate karistamist.

Dokument kohustab riike looma vägivalla ohvritele spetsiaalsed tugiteenuseid, koolitama spetsialiste, vastu võtma seadused kõigi vägivallategude karistamiseks.

Loe lisa:
Istanbuli Konventsioon
Konventsiooniteema punkt nr. 3

bannerfans_Istanbuli-konventsioon-1